”Mâine să fii mai bun ca azi”
Scoala Corlateni
An Lună

css/imagini/site/no_foto1.png
  Şcoala Gimnazială nr. 1 Corlăteni - Mihai Eminescu mai aproape de noi –          Eminescu a fost si va rămâne poetul tuturor românilor. În fiecare an,elevi, dascăli, organizează diferite manifestări comemorative în cinstea celuicare a fost  numit Luceafărul poeziei româneşti, Mihai Eminescu.          Acum, c&acir..

Dată: 16/01/2014

css/imagini/site/no_foto1.png
  Școala Gimnazială nr.1 Corlăteni a participat la festivalul „Vremea colindelor” organizat de Școala „Octav Băncilă” Corni În preajma Sărbătorilor de iarnă trăim nostalgia desăvârşirii noastre spirituale, deoarece Sărbătorile de Crăciun ne transpun pe un tărâm spiritual remarcabil. Ne împăcăm cu noi înşine şi cu semenii noştri, prin iubire şi iertare, prin bucuria de..

Dată: 21/12/2013

css/imagini/site/no_foto1.png
  „Prietenia - comoară de preţ”, activitate desfăşurată la Şcoala Spiru Haret Dorohoi în parteneriat cu Şcoala Gimnazială Corlăteni       La marele Praznic al Crăciunului, cele mai frumoase tradiţii sunt legate de viaţa de familie. Toate îşi adună seva din mituri străvechi sau din cele creştine, din rodul rugăciunilor adresate Maicii Domnului şi Fiului ei, Iisus Hristos.  &nb..

Dată: 16/12/2013

css/imagini/site/no_foto1.png
              Unirea de la 1 Decembrie 1918 reprezintă evenimentul principal al istoriei României şi totodată realizarea unui deziderat al locuitorilor graniţelor vechii Dacii, unirea Transilvaniei cu România. Ziua de 1 Decembrie a devenit după evenimentele din decembrie 1989 Ziua Naţională a României.      Pentru noi, românii, anul 1918 a fost u..

Dată: 03/12/2013

css/imagini/site/no_foto1.png
  Școala Corlăteni de Ziua Internaţională a Alimentaţiei: Rețetele bunicilor, izvoarele sănătății noastre   Şcoala nr. 1 Corlăteni  a sărbătorit, ca în fiecare an, pe 16 octombrie Ziua Internaţională a Alimentaţiei.        Cu această ocazie am derulat un proiect de parteneriat cu Şcoala nr. 5 Spiru Haret Dorohoi în urma căruia elevii au descoperit într-un mod amuza..

Dată: 17/10/2013

Afişări: 1 - 5 din Total: 8

Opinia Publică
Vă place să lucraţi cu AEL ?
Da
Nu